به مناسبت بیست و نهمین سالروز شهادت شهید شجاع باقی پور؛ مختصری از زندگی نامه شهید :: روستای ییلاقی گت کلا

به مناسبت بیست و نهمین سالروز شهادت شهید شجاع باقی پور؛ مختصری از زندگی نامه شهید

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق

  ثبت است بر جریده عالم دوام ما

  بسیجی شهید شجاع باقی پور در 20فروردین1349 در روستای ییلاقی گت کلا دیده به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی آن شهید والامقام در زادگاهش و شهر آمل سپری شد. شهید باقی پور فردی تیزهوش بوده که همزمان با موفقیت در امور تحصیلی خود، به ورزش رزمی کاراته پرداخت که در سالن استادیوم وقت به عنوان مربی فعالیت داشت. ایشان در امور فرهنگی و مذهبی مسجد محل و بسیج دانش آموزی فعال بوده و سخنرانی های امام خمینی(ره) را از رسانه های گروهی دنبال می کردند. ایشان محصل سال چهارم رشته تجربی بودند که جهت دفاع از ناموس و کشور خود داوطلبانه به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند.

  شهید شجاع باقی پور پس از اولین اعزام، در اسفند66 در منطقه حلبچه از ناحیه کمر و صورت مجروح شدند که پس از درمان اولیه در بیمارستان اهواز، اوایل فروردین به آمل برگشتند و علیرغم عدم پایان دوره درمان و ضرورت استراحت بیشتر، صبح 12اردیبهشت67 مجدداً به جبهه اعزام که در 4خرداد همان سال در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل آمدند که پیکر پاک و مطهرشان در 18بهمن1375 در شهر آمل با حضور خیل عظیمی از امت شهید پرور، تشییع و در گلزار شهدای امام زاده ابراهیم به خاک سپرده شد.

  شجاعت، جوانمردی و صبوری از ویژگی های بارز آن شهید والامقام بود که سالهاست نام و یاد ایشان را در دل ها زنده نگاه داشته است.

  فرازی از وصیت نامه شهید: «مادران، پدران! زندگی جنگ است. جنگ مرگ است. مرگ حق است. پس چرا نجنگیم و نمیریم؟ سعی کنید در لحظه لحظه زندگیتان خوشبخت باشید. ای مردم همیشه و در همه حال به یاد کسی باشید که تمام هستی و وجود ما در اختیار اوست.»


  برچسب‌ها: شهید شجاع باقی پور, سالگرد شهادت شهید شجاع باقی پور, گت کلا, شهید باقی پور, مناسبتی
  نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 15 خرداد 1396 ساعت: 19:23
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123