بارش اولین برف پائیزی در بخش امام زاده عبدالله(ع) آمل :: روستای ییلاقی گت کلا

بارش اولین برف پائیزی در بخش امام زاده عبدالله(ع) آمل

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  به گزارش وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا به نقل از روابط عمومی بخشداری امام زاده عبدالله(ع)؛ بارش اولين برف پائیزی در دوازدهمين روز از آبان ماه و در بامداد پنجشنبه، رخت سفيد را بر تن روستاهای کوهستانی بخش امام زاده عبدالله(ع) کرد. بارش برف که در روز پنجشنبه هم ادامه داشته در برخی مناطق 5 الی 20 سانتی متر بر روی زمين نشسته و زيبايی خاصی به اين مناطق بخشيده است.

  اين بخش همه ساله ميزبان بسياری از ييلاق و قشلاق دامداران از شهرستانها و استانهای همجوار مي باشد که امسال به لحاظ وضعيت مناسب جوی، چراگاه خوبی برای دام های چوپانان بوده و رضايت آنها را به همراه داشته است.

  لازم به ذکر است که علاوه بر چرای دام، اقدام به موقع اداره دامپزشکی و همکاری دهياران و شوراها برای همکاری همه جانبه در خصوص (تزريق واکسن) و واکسيناسيون تب برفکی برای کليه دامها با آنها ستودني است.

  امسال حاصل از دسترنج دامداران بخش امام زاده عبدالله(ع) 300 تن گوشت ، 200 تن کره ، 600 تن شير ، 70 تن پشم ، 70 تن کشک و 30 تن پنير و 150 تن کود و ديگر فرآورده های دامی بوده و آنها توانستند سهم بزرگی در اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

  از آنجائيکه تعدادی از دامها بومی و محلی بوده و به بالادست روستاها مراجعت نموده اند تدابير لازم در خصوص ذخيره سوخت و آرد در نظر گرفته شده است که توسط ادارات و ساير نهادها در دست اقدام و پيگيری مي باشد و همچنين برای تردد آسان و ترافيک روان و همکاری با اداره راه و شهرسازی و دپوی نمک هماهنگی لازم با دهياران و شوراهای اسلامی بخش صورت پذيرفته است.

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 18 آبان 1395 ساعت: 9:28
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123